Chiellini vazhdon kontratën me Juventusin

Futboll 19 Shkurt 2020 17:36

Mbrojtësi italian i Juventusit,  Giorgio Chiellini pritet të vazhdoj kontratën e tij me Juventusin deri në vitin 2021.

Chiellini u kthye nga lëndimi javën e kaluar në sfidën që Juventusi e fitoi ndaj  Brescia në “Allianz Stadium”.

35 vjeqari ka 508 paraqitje me fanellën e Juventusit në të gjitha garat ku ka shënuar 36 gola.

Ai kishte luajtur më parë edhe me Fiorentinën dhe Livornon.

-->