City fiton dhe rimerr vendin e parë në tabelë

Futboll 03 Prill 2019 23:09

Manchester City ka shënuar një fitore të lehtë 2:0 në shtëpi ndaj Cardiff Cityt.

Futbollistët Pep Guardiolës dominuan në tërësi ndeshjen, derisa të dy golat i gjetën në pjesën e parë.

Kevin De Bruyne shënoi në minutën 6-të, derisa Leroy Sane realizoi në minutën e 44-t.

Falë kësaj fitoreje, Manchester City ngjitet në vendin e parë në tabelë me 80 pikë, një më shumë se sa Liverpooli.

-->