Claude Puel shkarkohet nga Leicester City

Futboll 24 Shkurt 2019 11:15

Leicester City ka shkarkuar trajnerin francez, Cluade Puel.

Bordi i klubit anglez ka vendosur që të ndërprerjnë bashkëpunimin me trajnerin francez, pas humbjes në shtëpi ndaj Crystal Palace 4:1, shkruan “Mirror”, transmeton Insporti.com.

Puel në këtë sezon ka udhëhequr Leicesterin në vetëm katër fitore nga 13 ndeshje si vendas, dhe barazuar shtatë prej tyre.

Rezultate imazhesh për PUEL

 

Pas kësaj humbje “Dhelpërat” renditen në pozitën e 12 në Premier League.

Tekniku francez drejtoi Leicesterin në 56 ndeshje në Premier League, duke i fituar 19 dhe humbur 24.

57 vjeçari ishte emëruar trajneri  i Leicester në tetor të vitit 2017. /Insporti.com

-->