Clippers vazhdojnë me formë të lartë, fitore edhe për Miami dhe Spurs

Basketboll 08 Nëntor 2019 09:34

Los Angeles Clippers kanë arritur fitore ndaj Portland me rezultat të ngushtë 107:101, me Clippersat duke e siguruar fitoren vetëm në çerekun e fundit pasi që paraprakisht në të tretin ishin duke pësuar.

Fitore arriti edhe Miami Heat ndaj Phoenis Suns me rezultat të thellë 108:124.

Me këtë fitore, Miami e “blindon” pozitën e parë.

Fitore jo edhe aq të lehtë arriti edhe San Antonio Spurs që mposhtën Oklahoman me rezultat 121:112.

Derisa, Bostoni triumfoi ndaj Charlotte Hornets me rezultatin 108:87.

Këto janë  Top 5 aksionet e mbrëmjes në NBA.

-->