Connor McGregor arrestohet në ishullin e Korsikës për ngacmim seksual

Sporte luftarake 12 Shtator 2020 17:49

Ylli i arteve marciale, Connor McGregor raportohet se është arrestuar në Corsica të Francës, raporton Insporti.

Irlandezi është arrestuar në ishull teksa qëllim kishte një udhëtim për të ngritur vetëdijen mbi sigurinë në ujë.

Sipas agjensionit të lajmeve AFP, irlandezi është arrestuar pas akteve të cilat mund të cilësohen si ngacmime seksuale.

Zyra e prokuroit në një njoftim zyrtar shkroi “Pas ankesës së bërë me datën 10 shtator, duke denoncuar akte që mund të cilësohen si sulme seksuale dhe ekspozime seksuale, Connor Anthony McGregor ishte subjekt i një intervistimi nga policia”.

Conor McGregor arrested after rampage at UFC event | The Gazette

Ende nuk dihen detaje të tjera mbi rastin.

Connor McGregor së fundmi kishte postuar fotografi nga porti i Calvi, së bashku me të dashurën e tij, Dee Devlin.

Conor McGregor shares cute family beach snap as he sends birthday wishes to  partner Dee Devlin
Conor McGregor PICTURE EXCLUSIVE: UFC star packs on the PDA with  bikini-clad ...
Conor McGregor shows off his boxing skills while with girlfriend Dee Devlin  on the Amalfi Coast | Dee devlin, Irish mma fighter, Conor mcgregor
Conor McGregor PICTURE EXCLUSIVE: UFC star packs on the PDA with  bikini-clad girlfriend Dee Devlin | Daily Mail Online

-->