Conte: Do të isha i lumtur nëse Messi do të mungonte

Futboll 02 Tetor 2019 12:22

Trajneri i Interit, Antonio Conte ka thënë se është i lumtur nëse sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi do të mungojë.

Të dy klubet në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve kanë barazuar, ndërsa sot do të ndeshen në “Camp Nou”.

Tekniku italian ka thënë se Messi dhe Ronaldo janë dy lojtarë unik që mund ta ndryshojnë tërë lojën.

“Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë lojtarët më të mirë në botë dhe mund ta ndryshojnë tërë ndeshjen. Në njërën anë do të ndeshemi me Barcelonën me të gjithë yjet e tyre, sidomos Messi që është kampion unik, por duhet të jemi të gatshëm për Barcelonën për çdo mundësi. Duhet të luajmë me intensitet të madh. Barcelona mund të shënoi në çdo moment. Është vetëm fillimi për ne dhe shpresojmë të konkurrojmë në nivelin e lartë brenda një kohe të shkurtë”, deklaroi ai.

Taikimi i sotëm në kuadër të xhiros së dytë të grupit F, zhvillohet me fillim nga ora 21:00.

-->