Conte shumë afër marrëveshjes me këtë klub

Futboll 28 Maj 2021 12:47

Ka raporte në rritje nga mediat që Antonio Conte është favoriti i ri për punën e Real Madridit, pasi Massimiliano Allegri pritet të rikthehet te Juventusi.

Sky Sport Italia” kishte raportuar se mbrëmjen e së enjtes se Conte ishte pas Raul Gonzalez dhe madje edhe pas Mauricio Pochettino në garën për rolin e trajnerit.

Allegri kishte qenë sigurisht zgjedhja e parë, por në kohën kur Zinedine Zidane kishte njoftuar largimin e tij, italiani tashmë kishte rënë dakord për një kthim në Juventus me një kontratë katër-vjeçare.

Sipas mediumit Sportitalia, Real Madridi tani po rrit bisedimet e tyre me Conten dhe beson se ata mund të bëjnë një marrëveshje relativisht shpejt.

Conte përfundoi kontratën e tij me Interin me pëlqimin e ndërsjellë të martën, pasi i kishte çuar ata në titullin e tyre të parë në Serie A që nga viti 2010.

Ai gjithashtu ka qenë i lidhur me Tottenham Hotspur dhe Paris Saint-Germain, por do ta konsideronte Real Madrid opsionin e tij të preferuar. /Insporti.com/

-->