Conte tregon çfarë duhet të bëjë Chelsea në ndeshjen e kthimit me Barcelonën

Futboll 13 Mars 2018 21:23

Antonio Conte thotë se skuadra do të duhet të luajmë një lojë të rëndësishme nëse duan të kalojnë në tetë çerekfinale të UEFA Champions League.

Duke folur në konferencën për shtyp Conte tha se duhet një lojë të rëndësishme ndaj Barcelonës.

“Barcelona përpiqet të dominojë lojën, të ketë posedimin dhe të përpiqet të marrë lojtarë në mes të linjave dhe të shkojë drejtë portës. Ne duhet t’i kushtojmë vëmendje të madhe, të jemi kompakt dhe të vuajmë “, tha italiani.

“Pa topin, vuani. Ju duhet të mbroheni mirë. Kur të kesh topin, duhet ta dimë shumë mirë se cila është rruga për të shkuar, të përpiqemi të shënojmë dhe të krijojmë shanse, ashtu siç bëmë në Stamford Bridge”

“Sigurisht, ne duhet të bëjmë një lojë të madhe nëse duam të kemi një shans për të shkuar në raundin tjetër. Ne po luajmë kundër Barcelonës dhe i konsideroj ata një nga ekipet më të mira në botë. Por siç e dimë mirë, nuk jemi kurrë të sigurt me futbollin. Ashtu si në pjesën e parë, ne duam të përpiqemi të luajmë futbollin tonë dhe të përpiqemi në çdo moment që kemi topin, të përpiqemi të krijojmë shanse dhe probleme për Barcelonën”, përfundoi Conte në konferencën e tij për media.