Cristiano Ronaldo dënon Gjermaninë – Portugalia në epërsi

Futboll 19 Qershor 2021 18:20

Është duke u zhvilluar ndeshja e rrethit të dytë në Grupin F, ndërmjet Portugalisë dhe Gjermanisë.

Pas një kundërsulmi klasik, Cristiano Ronaldo ka shënuar në minutën e 15’të për epërsin e Portugalisë.

GOLI I PARË:

Ky është goli i parë i CR7 kundër Gjermanisë.

Për momentin me këtë epërsi Portugalia kalon në vendin e parë me gjashtë pikë, kurse Gjermania me këtë rezultat eliminohet nga Evropiani.

-->