Cristiano sërish shpëtimtari (VIDEO)

Futboll 10 Mars 2018 14:54

Takimi ndërmjet Eibarit dhe Real Madridit ishte shumë më interesnat dhe më i frotë se që pritej. Futbolli i treguar edhe një herë dëshmoi se Reali, pasi zhvillon ndehsje të vështira në Ligën e Kampionëve, e ka problematike të shfaqet në formën më të mirë të mundshme në La Liga.

Sidoqoftë, ky ekipo shëno ifitroe 2;1 në saje të dy gola në Cristiano Ronaldos, futbollistit portugez, i cili në këtë ndeshje dha një shfaqje të shkëlqyeshme për ti dhënë ekipit të tij tri pikë të reja.

Romnadlo shënoifoline parë për Realin, pasi në mënyrë të shkëlqyeshme reagoi në situatë 1 me 1 me portierin mysafir.

Në start të pjesës së dtëm gjegjësisht në minutën e 50-të Ivan Ramis, nga rasti i parë që krijoi Eibari e barazoi rezultatin, duke shkaktuar erupsion të emocioneve të publikut vendës.

Por, në minutën e 84-të Ronaldo edhe një herë dëshmoi mjeshtërinë e tij, duke shënuar me kokë, pasi u vendos në mënyrë të përsosur ndërmjet dy mbrojtësve vendës dhe shkëlqyeshëm reagoi para portës mysafire.

-->