Dalin edhe videot e Presidentit të armatosur (VIDEO)

Futboll 11 Mars 2018 23:55

Skandal sot në futbollin grek. Presidenti i PAOK, Ivan Savidis, është futur në për të sulmuar gjyqtarin e takimit.

Ngjarja ka ndodhur pas anulimit të golit të shënuar nga Varela, në ndeshjen kundër AEK-ut të Athinës, pasi lojtari i ish-ekipit PAOK kisht ka penguar portierin.

Pikërisht në minutën e 84′, ku u shënua goli dhe brenda pak minutash u anulua, tifozët e PAOK-ut kanë
shpërthyer ne protesta, të cilave iu është bashkuar dhe presidenti i klubit.

Presidenti Ivan Savidis së bashku me drejtorin teknik, Ljubos Mishel, kanë kërcënuar gjyqtarin për
anulimin e golit.

Është dashur ndërhyrja e forcave të policisë për të marrë nën kontroll situatën e krijuar. /Insporti

-->