Dalin pamjet e momentit të përplasjes Berisha – Azemi

Basketboll 11 Nëntor 2019 09:21

Legjenda e basketbollit të Kosovës, Edmond Azemit dhe Dardan Berisha u përplasen gjatë ndeshjes Sigal Prishtina – Rahoveci, të cilën skuadra nga kryeqyteti e humbi.

E, në videon e siguruar nga Klan Kosova, shihet se si nisi problemi mes dy basketbollistëve bardhekaltër.

Incidenti ndodhi gjatë një gjuajtje të lirë për skuadrën e Rahovecit, kur Berisha dhe Azemi filluan përplasjen e tyre.

Klubi prishtinas ka marrë vendim që të pezullojë të dy basketbollistët për gjestin e tyre të turpshëm.

Rahoveci e fitoi ndeshjen me rezultat 94-87, duke ia shkaktuar humbjen e tretë në këtë edicion skuadrës kampione. /insporti.com/

VIDEO: Si nisi kacafytja mes Edmond Azemit dhe Dardan Berishës?

VIDEO: Si nisi kacafytja mes Edmond Azemit dhe Dardan Berishës?

Gepostet von Sporti në KlanKosova am Sonntag, 10. November 2019

-->