Dalin pamjet/ Tifozët e Cityt e ngacmuan në rrugë Alex Ferguson

Futboll 07 Mars 2022 22:05

Sir Alex Ferguson ka qenë shënjestër të disa tifozëve të Manchester City jashtë Etihad, transmeton Insporti.

80-vjeçari u vu në shënjestër të disa tifozëve të Cityt teksa po largohej nga stadiumi. Njëri në veçanti vendosi ta shqetësonte.

Shumë përdorues në rrjetet sociale komentuan imazhet, duke i gjykuar veprimet e tifozëve të Cityt si tepër mosrespektuese.

Skuadra e Pep Guardiolas fitoi 4-1 ndaj rivalëve të United. ‘Qytetarët’ ruajnë kryesimin e Premier League, ndërsa “Djajtë e Kuq” janë në vendin e pestë dhe larg sfidës për titull. Në stadium ishte edhe Sir Alex Ferguson, ish-trajneri i United.

-->