Dardanet shprehen optimiste të matura për ndeshjen kundër Turqisë

Kombëtarja 22 Tetor 2020 23:20

Vashat e Përfaqësueses A, sot arritën në Turqi dhe u akomoduan në Restortin “EmirHan Hotel” në Magnavat dhe mbajtën stërvitjen para ndeshjes së nesërme kualifikuese për Euro 2021 kundër Turqisë, njofton FFK.

Me plotë zell e entuziazëm Dardanet punuan në teknikat dhe taktikat e ndryshme të parashtruara nga ana e përzgjedhëses Afërditë Fazlija.

Në prag të këtij dueli po mbretëron një atmosferë jashtëzakonisht e mirë në radhët e Kosovës dhe emëruesi i përbashkët i shtabit teknik dhe i futbollisteve është se në ballafaqim me Turqinë do të japin gjithçka nga vetja për një rezultat pozitiv.

Ndonëse në këtë ndeshje vijnë me shumë mungesa të futbollisteve cilësore, kjo nuk do të thotë se Dardanet do të dorëzohen, përkundrazi do të luftojnë për fitore. 

-->