De Ligt – Barcelona, ky është lajmi i fundit

Futboll 14 Maj 2019 08:40

Barcelona është shumë afër arritjes së marrëveshjes me yllin e Ajaxit, Matthijs se Ligt.

Mbrojtësi ka qenë i lidhur me një largim që prej gjysmëfinales së Champions League dhe opsioni më i mundshëm ka qenë Barcelona.

Goal konfirmon se De Ligt pritet që ta pasojë bashkëlojtarin e tij te Ajax, Frenkie de Jong i cili ka nënshkruar me katalanasit për 75 milionë euro.

Sipas asaj që i është konfirmuar Goal, holandezi De Ligt është afër nënshkrimit të marrëveshjes, por që ende nuk ka asgjë zyrtare.