Delegohen gjyqtarët e javës së 33-të në Superligën e Kosovës

Futboll 04 Maj 2021 18:31

Të mërkurën dhe të enjten do të zhvillohen ndeshjet e javës së 33-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Vëmendja e kësaj jave do të jetë në Gjilan, ku edhe do të zhvillohet derbi i “Anamoravës” mes Gjilanit dhe Dritës.

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se Shpëtim Murtezi do të jetë kryesori i kësaj ndeshje, derisa Dardan Çaka do të drejtojë ndeshjen Feronikeli – Trepça 89.

Ndeshjen mes Besës dhe Prishtinës do ta udhëheqe gjyqtari Visar Kastrati, ndërsa Mervan Bejtullahu do të jetë gjyqtari kryesor në ndeshjen Ballkani – Arbëria.

Më poshtë mund të shikoni edhe listën e plotë të gjyqtarëve të deleguar për secilën ndeshje të Superligës për këtë javë.

-->