Dënimi i Man Cityt, shfaqet Pep Guardiola – kjo është brenga e tij

Futboll 15 Shkurt 2020 09:15

Gjatë ditës se djeshme, skuadra e Manchester Cityt ka marr goditje të madhe.

UEFA e ka dënuar Cityt me dy vite ndalesë për tu paraqitur në Ligën e Kampionëve dhe një shumë prej 30 milionë euro, për shkeljen e rregullave financiare.

Sipas ESPN, trajneri Pep Guardiola ka filluar të shqetësohet për të ardhmen e lojtarëve, të cilat mund të kërkojnë largimin nga Manchester City gjatë kësaj vere

Kujtojmë se City me shpenzime të mëdha ka krijuar një skuadër tejet cilësore, duke qenë ndër më të fortat sot në botë.

-->