Derbi Gjilani – Llapi, formacionet zyrtare

Futboll 13 Mars 2022 12:42

Elita e futbollit kosovar vazhdon sot me tri ndeshje që janë në program për tu zhvilluar në kuadër të xhiros së 25-të në BKT Superligë.

Por padyshim vëmendja do të jetë më e madhe në derbin mes Gjilanit dhe Llapi, ku dy skuadrat janë duke luftuar për titullin e kampionit.

Kjo sfidë do të filloj me fillim nga ora 13:30, derisa vendasit synojnë të rikthehen te fitorja pas barazimit në derbin lokal ndaj Dritës.

Formacionet startuese:

GjilaniKoliçi; Prekazi, Useini, Halili; Hajdari, Dabiqaj, Musolli, Hoxha; Torassa; Progni, Kelmendi;

LlapiAvdyli; Idriz, Neto, Krasniqi, Emini; Shabani, Ramadani, Rivera; Veliu, Firmino, Selmani;

-->