Derbi lokal po afrohet, ja disa nga koreografitë më interesante të tifozëve

Futboll 20 Shtator 2019 14:59

Milani edhe Interi do të jetë tema kryesore gjatë vikendit, pasi derbi lokal luhet të shtunën me fillim nga ora 20:45.

Por, derbi nuk është vetëm brenda fushës se lojës, pasi që interesant është edhe përballja mes tifozëve të cilët kanë rivalitet të madh.

Në cdo derbi, koreografitë e tifozëve janë ato që i japin ngjyrë rivalitetit para nisjes së takimit.

Më poshtë mund t’i shikoni disa nga koreografitë më të mira të tifozerisë “neroazzuri dhe “rossoneri”.

 

-->