Derbi shqiptarësh në Turqi, paraqitja e mirë e Muriqit nuk mjafton për Fenerbahçen

Futboll 22 Qershor 2020 08:19

Fenerbahçe u mposht 2-0 në shtëpinë e Kasimpasasë. Në këtë sfidë kishte edhe një derbi shqiptarësh, ku Florent Hadërgjonaj arriti të mposhtë bomberin e Fenerbahçes, Vedat Muriqi. Të dy lojtarët e nisën si titullarë, me mbrojtësin dhe sulmuesin që bënë paraqitje mjaft cilësore. Në këto kushte, Fenerbahçe i largohet akoma më shumë zonës së Europës.

Vedat Muriqi ka shënuar 14 gola këtë sezon dhe ka treguar se meriton të jetë pjesë e një klubi më me emër. Ofertat nuk kanë munguar, por vetëm koha do e tregojë se cili do  jetë fati i tij.

-->