Derby County – Manchester United, kjo është situata me Wayne Rooneyn

Futboll 05 Mars 2020 20:15

Sonte do të kompletohet skuadra e fundit çerek finaliste në kuadër të FA Cup.

Manchester United luan në udhëtim kundër Derby County, me ‘djajtë e kuq’ që shihen si favoritët për të kaluar në raundin tjetër, dhe këtë pritet ta vërtetojnë në fushën e blertë.

Nga minuta e parë për Derbyn do të paraqitet Wayne Rooney, legjenda e Unitedit.

Derisa janë bërë publike edhe formacionet e të dy skuadrave.

Ndeshja luhet me fillim nga ora 20:45.

-->