Disa nga futbollistët e Kombëtares së Kosovës solidarizohen me Palestinën

Futboll 11 Maj 2021 13:38

Disa prej djelmoshave të Kombëtares së Kosovës janë solidarizuar me popullin palestinez, pas tensioneve të fundit dhe konfliktit në mes të Izraelit dhe Palestinës, shkruan Insporti.

Mërgim Vojvoda, Leart Paqarada, Valon Berisha janë disa prej futbollistëve që kanë reaguar në profilet e tyre në Instagram, duke kërkuar liri për Palestinën.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm
Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm
Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Tensionet në mes të forcave të rendit të Izraelit dhe palestinezëve kanë nisur në xhaminë Al-Aqsa, ku kanë mbetur qindra të lënduar pas përplasjeve të dhunshme mes palëve. /Insporti.com

-->