Djali i David Beckham firmos si profesionist

Futboll 05 Shtator 2021 13:42

Romeo Beckham, i dyti nga katër fëmijët e David Beckham, ka nënshkruar kontratën e tij të parë profesionale si futbollist Ai ka firmosur për Ford Lauderdale C F ekipi rezervë i Inter Miami.

Në të vërtetë është klubi i kryesuar nga babai i tij. Sido që të jetë, duket se i riu dëshiron të ndjekë gjurmët e ish-yllit të Manchester United. Do të jetë, po, në “USL League One”, një lloj divizioni i tretë amerikan.

Lojtari tani profesionist donte të ndante lajmin me një status “ndjek ëndrrat e tua” në llogarinë e tij në Instagram. Si mund të ishte ndryshe, ai mori komente të shumta. Midis tyre, ajo e nënës së tij, Victoria Beckham, e cila i kushtoi një mesazh plot dashuri: “Ne jemi shumë krenarë për ty”.

Sipas mediave amerikane, Romeo është një lojtar i gjithanshëm, që duhet të luajë fort në ndeshje më të vështira. Ai ka ende shumë për të provuar, por ka të gjithë të ardhmen përpara. Në çdo rast, ai pritet të debutojë të dielën e ardhshme kundër Chattanooga Red Wolves SC.

Inter Miami është një nga skuadrat më të reja në “Major League Soccer” (MLS). Klubi u themelua në janar 2018 dhe kryesohet nga David Beckham. Sidoqoftë, klubi nuk hyri në MLS deri në sezonin 2020-2021. Aktualisht, argjentinasi Gonzalo Higuaín, ish-lojtar i Real Madridit dhe Juventusit, luan në radhët e tij.

-->