Doli pozitiv në testin për koronavirus, kjo është gjendja e Dybalas

Futboll 22 Mars 2020 20:51

Pasi u infektua me koronavirus, ylli i Juventusit, Paolo Dybala përmes një video i ka bërë apel të gjithë fansave të tij që të qëndrojnë në shtëpi, pasi janë më të sigurt.

Sulmuesi i Juventusit dhe bashkëshortja e tij rezultuan pozitiv në testi për kornavirus, dhe lajmin e bëri të ditur vet Dybala përmes një postimin në rrejtin social “Instagram”.

Kështu, Dybala vendosi që përmes kësja video t’i falënderojë të gjithë ata që po i ndihmojnë atij që ta mposhtë këtë virus, duke përfshirë personelin mjekësor që janë në gatishmëri 24 orë.

“Për fat të mirë jemi në gjendje të përsosur, ju falënderojmë për mesazhet tuaja” shkruan Dybala.

 

View this post on Instagram

Hola a todos, quería comunicarles que acabamos de recibir los resultados del test del Covid-19 y tanto @orianasabatini como yo dimos positivo. Por fortuna nos encontramos en perfecto estado. Gracias por sus mensajes y un saludo a todos 💪🏼💪🏼💪🏼 Ciao a tutti, volevo informarvi che abbiamo appena ricevuto i risultati del test Covid-19 e sia io che Oriana siamo risultati positivi. Fortunatamente siamo in perfette condizioni. Grazie per i vostri messaggi. Un saluto a tutti! 💪🏼💪🏼💪🏼 Hi everyone, I just wanted to inform you that we have received the results for the Covid-19 test and both Oriana and I have tested positive. Luckily we are in perfect conditions. Thanks for your messages. 💪🏼💪🏼💪🏼

A post shared by Paulo Dybala (@paulodybala) on

-->