Dorëheqje e madhe në Liverpool – Klopp në stres

Futboll 30 Prill 2018 09:37

Liverpool pasnesër zhvillon ndeshje e kthimit në gjysmëfinale të Champions League kundër AS Roma, në “Stadio Olimpico”.

Në Anfiled, Liverpool, skuadra e trajnerit Jurgen Klopp, fitoi me rezultat të thellë, 5-2, kundër romakëve, në një ndeshje ku Salah ka shënuar dy gola dhe ka asistuar dy herë.

Dukej se të gjitha elemente ishin në vend, në planin e hartuar me kujdes në Champions League nga Jurgen Klopp, mirëpo, një e papritur ka ndodhi në mëgjesin e së dieles në Liverpool.

Asistenti i Klopp, boshnjaku, Zejlko Buvac ka dhënë dorëheqje nga Liverpool, pas një bashkëpunimi 17 vjeçar me trajnerin gjerman. Arsyeja e dhënë nga bashkëlojtari i Klopp para 17 vjetëve në Mainz, ka qenë çështje personale.

Rrugëtimi i Livepool në Champions League këtë vit ka qenë historik, dhe ky problem tani për këtë klub nënkupton “kokëdhimbje”.Buvac nga të gjithë cilësohet si truri i lojës taktike të gjermanit, dhe kjo ka shkaktuar panikë të menjëhershme tek stafi dhe lojtarët të cilën kanë respekt të veçant për qasjen e tij në lojën e futbollit.

Edhe pse është larguar Buvac, ai vazhdon të jetë i punësuar dhe në listë e pagave tek Liverpool. /Insporti.com

-->