Dorëzohet Mourinho, e gjenë zëvendësuesin e Xhakës

Futboll 02 Gusht 2021 18:28

Trajneri portugez, Jose Mourinho dhe Roma është duke shikuar mundësinë e transferimit të mesfushorit së Borussia Dortmundit, Thomas Delaney, kjo për pasi Arsenali refuzon ta shes Xhakën, përcjell Insporti.

Sipas Calciomercato dhe Bild, shënjestra tjetër e Romës do jetë Delaney që është në fundin e kontratës me Dortmundin.

Vlera e lojtarit është 10 milionë euro, por duke marrë parasysh që ka një vit në kontratë, Roma shpreson ta kompletojë transferimin për më pak.

Image

Danezi ka shënuar 60 gola për shtetin e tij duke iu ndihmuar të kualifikohen deri në gjysmëfinale të “Euro 2020”.

-->