Dortmund – Werder Bremen, formacionet zyrtare

Futboll 18 Prill 2021 14:46

Sot me fillim nga ora 15:30, Borussia Dortmund do të përballet kundër Werder Bremen në kuadër të xhiros së 29’të në Bundesliga.

Skuadra e Dortmund vjen nga humbja në mes javë kundër Cityt, në kuadër të Ligës së Kampionëve, ku kërkon të këndellet dhe të vazhdoj luftën e ashpër për top katërshe në Bundesligë.

Werder Bremen kërkon që të dal me pikë nga kjo ndeshje për shkak se lufta për mbijetesë po vazhdon të bëhet edhe më e nxehtë.

Sulmuesi kosovar, Milot Rashica, fillon ndeshjen nga fillimi.

Formacionet zyrtare:

Image
Image

-->