Dritat mposhtet nga Shkëndija e Tetovës

Futboll 12 Tetor 2019 19:13

Drita ka zhvilluar sot një miqësore me skuadrën shqiptare Shkëndija e Tetovës e cila u luajt në Gjilan.

Ka qenë skuadra mysafire nga Maqedonia e Veriut që e ka deklasuar skuadrën kosovare duke e mposhtur me rezultat të thellë 4:0, shkruan Zëri.info.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat të barabartë 0;0, ndërsa në pjesën e dytë u shënuan plot katër gola dhe të gjitha nga Shkëndija.

Kjo ndeshje miqësore u zhvillua duke e shfrytëzuar pauzën e garave kampionale për ndeshjet e kombëtareve, derisa Drita duket se ka marrë mësim bukur të mirë për ndeshjet e radhës.

-->