Duel indirekt mes Rashicës dhe Berishës për qëndrim në Bundesligë

Futboll 20 Qershor 2020 11:02

Kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro në Bundesligën gjermane, transmeton Insporti.

Bayern Muncheni u shpall kampion në mesjavë pas fitores 1-0 ndaj Werderit të Milot Rashicës, por vazhdon gara e ashpër për objektiva tjera.

Duel indirekt do të zhvillohet edhe mes lojtarëve të Kosovës, ku Rashica dhe Valon Berisha do përpiqen të grumbullojnë pikët e mjaftueshme për mbetje në elitë.

Bremeni luan në udhëtim tek Mainzi ndërkohë Dusseldorfi pret Augsburgun.

Të dy ekipet gjenden në pozitat e fundit ku kanë vetëm një pikë dallim.

Një fitore eventuale e Dusseldorfit në shtëpi, dhe një rezultatë tjetër përveç fitores do ta dërgoj Bremenin në Bundesliga 2.

Të gjitha ndeshjet nisin me fillim nga ora 15:30.

Të gjitha takimet e javës së 32-të në Bundesligën gjermane.

-->