Dueli historik në rrezik: Tyson Fury dhe Anthony Joshua nuk luftojnë nëse nuk plotësohen këto dy kushte

Boks 16 Mars 2021 12:33

Dy kampionët e peshave të rënda në boks, Tyson Fury dhe Anthony Joshua, mund të largohen nga meçi historik, nëse nuk plotësohen dy kushte, përcjell Insporti.

Por, Daily Star Sport mëson se janë dy kushte që duhet plotësuar, ose dy britanikët largohen që tej.

Nëse cilido boksier nuk është i kënaqur lokacionin ku zhvillohet meçi ose paratë që fitojnë, ata mund të largohen.

Ndryshe, dyshja tashmë kanë arritur marrëveshje në parim që t’i zhvillojnë dy duele brenda këtij viti. /Insporti.

-->