Dy gola të shpejtë në derbin e Gjermanisë

Futboll 04 Dhjetor 2021 18:44

Dy skuadrat më të mëdha gjermane, Bayern Munich dhe Borussia Dortmund sonte po përballen mes vete, shkruan Insporti.

Fillimisht rezultatin e zhbllokuan vendësit e Dortmundit me anë të Brandt, për ta shënuar golin e barazimit Lewandowski në minutën e 9’të, i cili u asistua nga Muller.

Pesë duelet e fundit mes këtyre dy ekipeve të gjitha i ka fituar Bayerni me një goldallim 14-7.

/Insporti.com

-->