Dy golat e Afena-Gyan në fundin e ndeshjes i japin fitoren Romas – Mourinho mposht ish-lojtarin e tij

Futboll 21 Nëntor 2021 22:50

Roma ka marrë tri pikë ndaj Genoas.

Skuadra e Romës ka shënuar ndaj Genoas, për tri pikë të reja në Serie A.

Andriy Shevchenko e ka nisur me humbje aventurën e tij në Serie A, duke drejtuar Genoan drejt një humbje 0:2 ndaj romakëve.

Takimi mes Genoa dhe Romës u vendos tek në 10 minutat e fundit, me golat e Afena-Gyan fillimisht në minutën e 82′, pastaj edhe në 90+2.

GOLAT:

Dy golëshi i Gyan e çon Romën në kuotën e 22 pikëve për pozitën e pestë në tabelë, kurse Genoa tashmë e Shevchenkos numëron 9 pikë në pozitën e 18.

-->