Dy pritjet spektakolare të Kepas ndaj Liverpoolit – pamje

Futboll 15 Gusht 2019 12:34

Portieri i Chelseat, Kepa, ka bërë mbrëmë dy pritje të mrekullueshme brenda pak sekondave.

Ai ndali goditjet e Salah dhe Van Dijk, falë intervenimeve shumë të shpejta.

Pritjet e tij janë shpërndarë shumë shpejtë në rrjetet sociale, duke u shndërruar në hit.

Gjithsesi, Kepa nuk arriti të bëhej hero edhe në penallti.

Liverpooli triumfoi 5:4 në 11-metërsha dhe fitoi Superkupën e Evropës.

-->