Dyshja nga Kosova të pandalshëm në Norvegji, dy gola dhe asistim

Futboll 02 Dhjetor 2020 21:01

Ka përfunduar takimi ndërmjet Viking dhe Brann, dule ky në kuadër të xhiros së 27 në Ligën Novegjeze.

Dy futbollistë kosovar u treguan efikas në këtë duel, pasi Veton Berisha e shënoi golin e e përsisë për Viking në minutën e 17’të të takimit, ndërsa epërsi edhe rezultatin përfundimtar në 2:0 e vulosi, Ylldren Ibrahimaj në minutën e 67’të kësaj sfide.

Të dy futbollistët po tregojnë lojë të mirë me skuadrëne tyre, ku edhe golat e realizuar në duelin e sotëm mund t’i shikoni më poshtë.

-->