E çuditshme: Suarez kërkoi penallti në favor të Betisit mbrëmë

Futboll 18 Mars 2019 18:49

Barcelona vazhdoi me paraqitje dominuese në La Liga, të dielën mbrëma, me një fitore rutinore 4-1 kundër Real Betisit.

Një hat-trick nga Lionel Messi – kush tjetër? – ia siguroi blaugranëve tre pikët, derisa Luis Suarez shënoi golin tjetër, transmeton Insporti.

Sulmuesi uruguaian u zëvendësua vonë gjatë ndeshjes për shkak të lëndimit, derisa është konfirmuar se ai do të mungojë 10-15 ditë.

FBL-ESP-LIGA-BETIS-BARCELONA

Ai gjithashtu ishte protagonist i një momenti kundërthënës kur u duk se apeloi për penallti kundër skuadrës së tij.

Në videon e mëposhtme, Semedo prek me dorë topin dhe pastaj humb posedimin, gjë që nxitë Suarezin të ngrisë duart lartë. E çuditshme.


Ky veprim i Suarezit nuk kaloi pa u vërejtur nga fansat e futbollit. /Insporti.com/

-->