E dhimbshme, tërhiqet nga futbolli në moshën 23-vjeçare futbollisti i Manchester Unitedit

Futboll 24 Mars 2022 17:10

Paul Woolston, një portier i Manchester United, është detyruar të tërhiqet nga futbolli vetëm në moshën 23-vjeçare për shkak të një dëmtimi.

Gardiani i portës po vuan një dëmtim në ijë, i cili çoi në dy operacione dhe një periudhë të gjatë rehabilitimi. Ai luajti për skuadrën U-23 të United.

Former Newcastle United academy keeper Paul Woolston forced to retire at 23  | NewcastleWorld

“Të duhet të tërhiqem në vetëm 23 vjeç ka qenë vërtet e vështirë për t’u pajtuar, por ndihem shumë më pozitiv tani”, tha Woolston.

“Jam vërtet krenar për gjithçka që kam arritur, shumë njerëz ëndërrojnë të luajnë futboll në këtë nivel. Sigurisht, do të kisha dashur të vazhdoja më tej, por ka qenë një nder absolut të përfaqësoj Manchester United gjatë kohës sime këtu.

“Mbështetja e familjes sime, miqve, bashkëlojtarëve, trajnerëve, stafit mjekësor dhe gjithë Akademisë së Manchester United ka qenë fenomenale.

“Të gjithë kanë luajtur një rol të madh në rrugëtimin tim duke mbajtur shpirtin tim të mirë, duke më lejuar të reflektoj pozitivisht në përvojat e mia të lojës dhe të filloj të shikoj nga e ardhmja.

“Tani për tani, jam plotësisht i përqendruar në fazën tjetër të karrierës sime. Jam gati të përdor të gjitha mësimet, qëndrueshmërinë, forcën dhe vendosmërinë time për të bërë një sukses të vërtetë të jetës sime.”

-->