E jashtëzakonshme: Basketbollisti realizon me kokë

Basketboll 24 Nëntor 2018 13:24

Në ndeshjen mes Khimki të Moskës dhe Buduçnostit, e vlefshme për Euroligën e basketbollit.

Stefan Markovic kërceu për tri pikë, por në momentin e fundit e pa të lirë qendrën Jordan Mickey dhe vendosi t’ia pasonte topin.

Mickey mendoi se Markovic do të tentonte realizimin për tre dhe ktheu kokën për të kontrolluar një top të mundshëm poshtë koshit, por në mënyrë të pabesueshme topi iu përplas në kokë dhe përfundoi në kosh.

Dy pikë të vlefshme për Khimkin. /SS/

-->