E konfirmon Barcelona, kaq muaj mungon Aguero

Futboll 01 Nëntor 2021 21:02

Sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero do të jetë jasht fushës së gjelbër për tre muaj, njofton klubi i Barcelonës, përcjell Insporti.

Argjentinasi kishte probleme në zemër gjatë ndeshjes së fundit, aty ku u dërgua menjëherë në spital.

“Lojtari i Barçës, Kun Agüero, i është nënshtruar një procesi diagnostikues dhe terapeutik nga Dr. Josep Brugada. Ai nuk është i disponueshëm për përzgjedhje dhe gjatë tre muajve të ardhshëm do të vlerësohet efektiviteti i trajtimit për të përcaktuar procesin e rikuperimit të tij”, njofton klubi.

-->