E konfirmuar, Real Madrid arrin marrëveshje me yllin e Bayernit

Futboll 19 Janar 2021 01:49

Real Madridi ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e Bayern Munichut, David Alaban.

Kështu raportoi para pak minutave media e famshme spanjoll, Marca.

Austriaku bëhet kështu transferimi i parë i “Los Blancos” për sezonin e ardhshëm.

Qendërmbrojtësi austriak i Bayern Munchen, një klub me të cilin kontrata e tij përfundon më 30 qershor, ka pranuar kontratën për katër sezone dhe një pagë afër 11 milionë euro në vit.

-->