E papritur, Hazard drejt këtij gjiganti, nuk është Real Madrid

Futboll 30 Korrik 2018 20:41

Një kohë të gjatë është spekuluar për një transferim të mundshëm të belgut Eden Hazard te Real Madrid. Spekulimet e shtuan edhe më tepër pas përfundimit të Kupës së Botës dhe largimit të Cristiano Ronaldos nga skuadra spanjolle. Mirëpo, duket se Hazard do të përfundojë diku tjetër.

Bracelona ka nisur kontaktet me Chelsean për të blerë yllin belg. Siç raporton gazeta spanjolle “RMC”, klubi katalonas ka pasur kontakte me Eden Hazard.

Tani mbetet të shihet pasi Chelsea e konsideron të paprekshëm yllin e skuadrës së tyre.

-->