E pranon ish-boksieri i njohur ukrainas: Kemi vrarë gjashtë persona

Boks 04 Mars 2022 10:15

Ish-boksieri i mirënjohur, Vitaly Klitschko, ka pranuar se ka vrarë gjashtë persona duke mbrojtur Ukrainën kundër pushtimit rus.

Kryebashkiaku aktual i Kievit po lufton në vijën e parë së bashku me vëllain dhe ish-kampionin e botës në peshë të rëndë, Vladimir, pasi dyshja zgjodhi të rrëmbejë armët kundër ushtrisë së presidentit rus Vladimir Putin.

Në një intervistë me “Sky News”, 50-vjeçari u mor në pyetje mbi raportet që sugjeronin se forcat ukrainase po kërkonin grupe të veçanta ruse brenda kryeqytetit.

Kur u pyet se sa “i suksesshëm” kishte qenë operacioni një natë më parë, Vitali u përgjigj: “Ne vramë disa njerëz, mendoj se gjashtë persona natën e kaluar”.

Vitali shtoi se populli ukrainas do të luftojë për aq kohë sa duhet për të mbrojtur atdheun e tij, ndërsa udhëzon rusët të ‘kthehen në shtëpi’

-->