E priti me familjen ftesën e Brazilit – shikoni pamjet

Futboll 18 Maj 2019 12:21

Sulmuesi i Evertonit, Richarlison, ka marr ftesë nga kombëtarja e Brazilit për Kupën e  Amerikës, ndërsa momenti kur ai e kuptoi këtë është kapur nga kamerat, ku nuk mungoi gëzimi i madh.

Ai ishte i rrethuar nga anëtarët e familjes në shtëpinë e gjyshërve të tij, ku  Richarlison u ulur në tok, i kishte sytë drejt televizorit.

Në momentin kur u thirr emri i tij, e gjithë familja ishte në festë, sidomos sulmuesin anësore që ishte blerë për 50 milionë euro verën që lamë pas nga Evertoni.

 

Nëna dhe babai i tij, por edhe e gjithë familja dolën të kënaqur me arritjen e djalit të tyre, pasi ish-sulmuesi i Watfordit, padyshim që e meriton një vend në sulmin e kombëtares.

Ai shënoi 13 gola në  Ligë Premier për klubi nga Liverpuli, ndërsa gjithashtu bëri një debutim premtues në kombëtaren e tij, duke shënuar tre gola në tetë paraqitjet e tij të para për Selecaon.

Trajneri i Brazilit, Tite, ka zgjedhur një skuadër të fortë për turneun që mbahen në vendin e tij, ku dëshiron edhe të triumfojë.

-->