E rrahu serbin në ditën e Pavarësisë, boksieri shqiptar: Nuk jam i kënaqur, doja ta nokautoja

Boks 18 Shkurt 2018 16:07

Bernardin Jakaj ka mbajtur fjalën dhe ka arritur të mposht serbin, Stefan Paunovic, pikërisht në ditën e Pavarësisë së Kosovës me çka edhe më shumë ka rregulluar këtë festë.

Jakaj me meritë erdhi deri tek ky triumf pasi në çdo pjesë të ndeshjes ishte më i mirë. Ai pas ndeshjes për portalin për sporte luftarake ArenaRing i falënderoi të gjithë ata që e mbështetën drejt realizimit të kësaj fitore.

“Kjo ndeshje për mua ka qen shumë e rëndësishme, andaj jam përgatit maksimalisht. Prej në fillim kam dominuar, por sjam 100 % i kënaqur sepse doja ta naukutoja kundërshtarin serb. Falënderoi sponsorët e mi Friseur Ludi, sh2, Limi Bau , OBV Versicherung, dhe familjes shokëve dhe krejt shqiptaret per përkrahjen. Urime 10 vjetorin Kosovë”, tha Jakaj, duke shtuar se ndeshjen tjetër do jetë në muajin Maj, kurse qëllimi i tij është që këtë vit të arrij të shpallet kampion i Austrisë.

Ja si e mposhti Bernardin Jakaj shkavin per Diten e Pavarsise. Ky trim e mbajti fjalen..Shperndajeni le ta shohin te gjithe !!!

Posted by ArenaRing on Saturday, 17 February 2018

-->