E theu reketin nga dëshpërimi për humbjen nga Nadal, por Kyrgios sa nuk goditi djaloshin

Sporte të tjera 23 Mars 2022 14:53

Ana më e mirë dhe më e keqe e Nick Kyrgios u shfaq në Indian Wells të enjten, teksa australiani jashtëzakonisht i talentuar por zhgënjyes humbi në tre sete nga Rafael Nadal në një përplasje drithëruese çerekfinale.

Kyrgios i dha spanjollit provën e tij më të ashpër të turneut deri më tani, por Nadal përfundimisht doli në krye, duke fituar 7-6 5-7 6-4 për të krijuar një përplasje gjysmëfinale me yllin spanjoll në rritje Carlos Alcaraz.https://88c871d9d71bf91fedcd4e8de5e6c825.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Megjithatë, Kyrgios theu reketën e tij si formë zhgënjimi pas humbjes dhe ai ishte afër goditjes së një djali me top, i cili ishte në gjendje të shmangte atë në kohë.

“Thjesht dua t’i kërkoj falje atij djalit për gjuajtjen e topit në fund të ndeshjes”, shkroi Kyrgios në Instagram. “Ishte një aksident i plotë dhe isha i frustruar në fund të ndeshjes”.

“Reketa ime mori një kërcim të çmendur dhe nuk ishte kurrë qëllimi im. Nëse dikush e di se kush është ai fëmijë me top, më dërgoni një mesazh dhe unë do t’i dërgoj një reketë. Më vjen mirë që ai është mirë”.

Kyrgios mundi të vinte në kontakt me djaloshin, i cili pranoi faljen dhe ofertën e reketës dhe postoi shkëmbimin e tyre në rrjetet sociale.

Më pas për Nadal është sensacioni spanjoll 18-vjeçar Alcaraz, i cili mundi kampionin mbrojtës Cameron Norrie në sete të drejtpërdrejta.

-->