Edhe katër basketbollistë në NBA dalin pozitivë me Covid-19

Basketboll 25 Qershor 2020 13:30

Basketbollistët e Sacramento Kings Buddy Hield dhe Jabari Parker testuan pozitivë për koronavirus.

Me të njëjtin rezultat doli edhe qendra Alex Len dhe raportohet se të paktën edhe një basketbollist i Kings që ka testuar pozitiv, duke e çuar numrin total në katër, përcjell lajmi.net.

Parkeri tha se ishte në Chicago. Len tha që ishte në Sacramento. Është e paqartë se ku kanë qenë Hield dhe ndonjë basketbollist tjetër që ka testuar pozitiv kohët e fundit, që do të thotë se është e paqartë nëse ka një ndarje ekipore në të gjithë vendin apo basketbollistët pozitivë ishin bashkë.

Sipas parashikimeve të Covid-19, 0.4% e njerëzve në Shtetet e Bashkuara vlerësohet se aktualisht kanë koronavirus. Raportohet se, 23.5% e basketbollistëve të Kings e kanë atë.

Ky mund të jetë një problem i madh për ‘Mbretërit’, megjithëse ka akoma më shumë informacion për të zbuluar.

Kujtojmë se klubi do të luajë në Disney World për pjesën e mbetur të sezonit të NBA.

-->