Edlir Tetova flet pas triumfit ndaj Drenicës

Futboll 27 Shkurt 2022 15:22

Ulpiana e ka shënuar fitoren e parë në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në futboll.

Ekipi nga Lipjani e ka mposhtur Drenicën me rezultatin 3:1. Kjo ndeshje u zhvillua të dielën në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan dhe i takoi xhiros së 22-të të elitës së futbollit kosovar.

Pas ndeshjes, trajneri Edlir Tetova, tha se e kishin merituar fitoren.

“Që nga fillimi kemi vujtë nga dëmtimet, skudra sot ka qenë gjithë kohën në ekuilibër, dhe e ka meritu fitoren” – tha Tetova.

 Me këtë fitore, Ulpiana ka arritur në kuotën e 22 pikë dhe renditet në vendin e tetë me një më shumë se Dukagjini që është i nënti. Drenica është e pesta me 28 pikë.

/Insporti.com

-->