Ekipet që gjithmonë vijnë 3+

Zona Bast 02 Shkurt 2018 10:39

Kjo na ndodhë të gjithëve. Kemi ekipe të caktuara që nuk e dimë nëse e fitojnë ose e humbin një ndeshje të caktuar, por e dimë se shënojnë dhe pësojnë shumë gola. Në këto raste luajmë 3+ dhe i presim tre gola, pa marrë parasysh kush i fiton tri pikët.

Insporti për këtë fundjavë ju sjell ekipet me përqindjen më të martë të ndeshjeve me 3 ose më shumë gola dhe ekipet që janë në seri të rezultateve të këtilla.

Paksa befasisht, listës në sezonin e sivjetmë në ligat evropian i prin ekipi i Lazios. Nga 22 ndeshjet e Lazios këtë sezon, 19 prej tyre kanë përfunduar me tre ose më shumë gola të shënaur, duke e bërë bastin në këtë ekip një prej më të sigurtëve në Evropë.

LazioItali I19/2286,36%
Ajax IIHolandë II19/2286,36%
AlbionSkoci I18/2185,71%
HeraclesHolandë I17/2085%
NewcastleAustrali I15/1883,33%
AyrSkoci III19/2382,6%
AlmereHolandë II18/2281,81%
FortunaHolandë II18/2281,81%
AjaxHolandë I16/2080%
BruggeBelgjikë I19/2479,16%
KasimpasaTurqi I15/1978,9%
PSGFrancë I18/2378,26%
DijonFrancë I18/2378,26%
TNSUells17/2277,27%
Telstar
Dordrecht
PSV II
Eindhoven
Holandë II17/2277,27 %

Bilancin e njëjtë me Lazion e ka edhe ekipi  dytë i Ajaxit, që zhvillon gara në rangun e dytë holandez, kurse një ekip tjetër i këtij rangu, Fortuna është në seri të mahnitshme prej nëntë ndeshjeve me radhë me tre ose më shumë gola.

Këtë fundjavë në Evropë nuk ka shumë derbi, mund të presim numër të madh të golave në ndeshje dhe mund të “kapen” shumë tiketa, nëse me kujdes luhen ndeshjet në bazë të numrit të golave./Insporti.com

Fortuna (Holandë)9
APOEL (Qipro)9
Albion (Skoci)8
Xamax (Zvicër)8
Bologna (Itali)7
Almere (Holandë)6
Barcelona (Spanjë)6
Queens Park (Skoci)6
Luzern (Zvicër)6
Madestone (Angli)6

-->