Eksklusive: Nokauti i Erzen Rrustemit (VIDEO)

Boks 03 Mars 2018 21:07

Në meçin e organizuar në Karlsruhe të Gjermanisë, ka rrjedhur një video amatore ku shihet Erzen Rrustemi duke nokautuar kundërshtarin e tij, Juan Pedro Guglielmett.

Në video shihet se sa me siguri ka hyrë në meç Erzen Rrustemi dhe me sa lehtësi ka fituar kundër argjentinasin Juan Pedro Guglielmetti.

Boksieri Rrustemi nuk ka pësuar asnjëherë humbje dhe me këtë fitore – nëpërmjet së cilës mbrojti titullin WBF – është në rrugë të mirë për të luftuar për titullin tjetër Global Boxing Union Ëorld Heavyëeight Title.

Rrustemi me këtë fitore ka përmirësuar bilancin e tij perfekt prëj 14 fitorë, 11 prej të cilave i ka fituar më nokaut. /Insporti.com

-->