El Shaarawy si Ronaldinho, driblon 60 metra dhe shënon gol

Futboll 28 Prill 2018 18:38

Në ndeshjen e vlefshme për Serie A, që po zhvillohet mes Romës dhe Chievos, Stephan El Shaarawy, ka shënuar gol spektakolar.

Ai pranoi topin në pjesën fushën e skuadrës së tij, dhe dribloi për 60 metra për të shënuar gol në stilin e Thierry Henry.

Shaarawy golin e ka shënuar në minutën e 65-të të takimit kur Roma është me një lojtaë më pak në fushë. Roma për momentin është duke fituar me rezultat 4-0.

Goli i El Shaarawy:

-->