Eliminohet Real Madrid, Chelsea kthehet në finalen e Ligës së Kampionëve

Futboll 05 Maj 2021 21:22

Chelsea është kualifikuar për në finalen e Ligës së Kampionëve pas fitores 2-0 ndaj Real Madridi në “Stamford Bridge”, raporton Insporti.

“Blutë” e Londres do të kërkojnë kualifikimin në finalen e madhe të Stambollit ndaj Real Madridit që në këtë takim vjen me disa mungesa të rëndësishme.

Timo Werner ka shënuar në minutën e 18-të por goli i tij u anulua nga gjyqtari anësor për një pozitë jashtë loje.

https://streamable.com/vnsqxr

Timo Werner ka shënuar në portën e Courtouis dhe këtë herë pa offside. Një goditje e Havertz u ndal në shtyllë dhe nga topi i kthyer gjermani shënoi në portën e zbrazur.

Mason Mount ka dyfishuar epërsinë e Chelsea pas një asistimi perfekt të Pulisic.

-->